Jak zapewnić wysoką jakość nieruchomości z rynku pierwotnego?

Budowa nieruchomości to bardzo prężnie rozwijająca się część polskiego rynku. Obecnie powstaje coraz więcej firm, które zajmują się przede wszystkim budownictwem mieszkaniowym. Wyraźnie widać w społeczeństwie dążenie do posiadania własnego mieszkania lub domu przez każdą rodzinę, także coraz częściej tzw. singli.

Nowe budownictwo jest atrakcyjną alternatywą dla mieszkań w lokalach pochodzących z rynku wtórnego ze względu na stosowane w nich nowoczesne rozwiązania technologiczne oraz duże możliwości w zakresie aranżacji przestrzeni. Warto też zauważyć, że zakup nowych budynków jest także możliwy w ramach programów państwowych, które pokrywa część kosztów inwestycji.

Konkurencja wśród deweloperów

Konsekwencją dużego popytu na nowe mieszkania i domy jest powstawanie bardzo wielu firm budujących takie obiekty. Poza znanymi od lat markami pojawia się coraz więcej małych firm, które działają na rynkach lokalnych. Aby skutecznie konkurować na tym coraz ciaśniejszym rynku trzeba posiadać ofertę atrakcyjną nie tylko pod kątem cen, ale też jakości. Warto też dodać, że w branży nieruchomości bardzo istotną rolę odgrywa lokalizacja oraz obiekty znajdujące się w otoczeniu inwestycji. Aby przyciągnąć klientów należy więc wziąć pod uwagę szereg kryteriów, które będą kluczowe dla potencjalnych nabywców.

Jakość w nowym budownictwie

Warto przede wszystkim zadbać o wysoką jakość budowanych obiektów. Materiały budowlane oraz stosowane techniki powinny być nie tylko zgodne z obecnymi wymogami prawa, ale też zapewniać komfort i bezpieczeństwo użytkowania budynków przez wiele lat. Niestety zdarza się, że deweloperzy nie przykładają do tego należytej uwagi i nowo powstałe budynki mają wady konstrukcyjne lub w bardzo krótkim czasie wymagają poważnych remontów. Aby uniknąć takich problemów warto  zatrudnić inspektora nadzoru budowlanego. Taka osoba reprezentuje interesy inwestora na budowie i dba o należyte wykonanie wszelkich robót. Inspektor nadzoru budowanego kontroluje zgodność prac z wydanymi pozwoleniami oraz projektem. Sprawdza też jakość stosowanych materiałów budowlanych oraz prawidłowe wykonywanie poszczególnych elementów konstrukcji. Więcej informacji na temat nadzoru inwestorskiego można znaleźć tutaj: http://www.bureauveritas.pl/services+sheet/nadzor+inwestorski+obiektow+budowlanych