Częste szkolenia i podróże służbowe – urządzenia i rozwiązania, które mogą się przydać

Podróże służbowe i szkolenia to szansa do podnoszenia kwalifikacji, pozyskiwania nowych kontaktów biznesowych i poszerzania horyzontów. To także konieczność pokonywania wielu kilometrów, by zjawić się na miejscu we właściwym czasie. Jak ułatwić te podróże? Z jakich urządzeń korzystać w drodze na szkolenia oraz w trakcie ich trwania?

Nawigacja GPS – niezbędnik w drodze na szkolenia i spotkania

Pokonywanie dobrze znanej trasy (na przykład pomiędzy domem i pracą) nie wymaga uruchamiania nawigacji, bo dokładnie znamy każde skrzyżowanie. Gdy wybieramy się nieco dalej – na drugi koniec miasta, za miasto lub na drugi koniec kraju – nawigacja może się przydać i to bardzo. https://www.morele.net/rtv/nawigacja-gps-i-cb-radia/nawigacja-gps-139/

Nawigacja GPS to urządzenie, bez którego trudno wyobrazić sobie podróżowanie samochodem. Choć warto orientować się w terenie i mniej więcej znać trasę (to może się przydać na wypadek awarii), to i tak najwygodniej i najszybciej można podróżować właśnie z nawigacją w samochodzie. Urządzenie nawigujące nie tylko obliczy czas przejazdu i będzie go stale aktualizować, ale też wytyczy najkorzystniejszą drogę do celu, zaalarmuje o przekroczonej prędkości, jak również wskaże najbliższy parking (detale i funkcjonalność zależą od konkretnego modelu urządzenia).

Choć nawigacje bywają dziś zastępowane aplikacjami na telefon, to jednak niezależne urządzenia nawigujące wciąż cieszą się popularnością i są słusznie uznawane za bardzo dobry wybór. Oferta nawigacji GPS jest na tyle szeroka, że przed zakupem warto dobrze zapoznać się z kwestiami, na które należy zwrócić uwagę przy zakupie, a pomocny będzie w tym odpowiedni poradnik zakupowy. https://www.morele.net/wiadomosc/jak-wybrac-nawigacje-gps-do-samochodu-polecane-modele/433/

Tablet w etui z klawiaturą

Korzystanie z aplikacji, notowanie, odpisywanie na maile i prezentowanie treści innym jest wygodne na urządzeniach nieco większych niż smartfon. Laptopy są jednak dość duże, nie zawsze ma sens noszenie ich ze sobą i obciążanie się ich wagą. Optymalnym rozwiązaniem na większość wyjazdów i szkoleń będzie tablet.

By podnieść jego bazową funkcjonalność i móc korzystać z niego niemal tak wygodnie, jak z klasycznego laptopa, do tabletu warto dobrać etui z klawiaturą. Takie rozwiązanie sprawi, że nie będziemy musieli korzystać z klawiatury dotykowej podczas pisania lub wyszukiwania informacji.

Radio samochodowe

Jeśli na wyjazdy służbowe jeździmy głównie samochodem, powinniśmy wyposażyć się w dobrej jakości radio samochodowe oraz zapas ulubionych płyt muzycznych. Nic tak nie skraca drogi, jak dobra muzyka, ciekawa audycja lub audiobook. Słuchanie radia lub muzyki sprawia, że nawet stanie w korkach nie wydaje się być aż tak przykrym doświadczeniem. Trudno wyobrazić sobie konieczność pokonywania wielokilometrowych tras bez możliwości posłuchania radia lub muzyki. Radio samochodowe, antena i zapas kompaktów to coś, w co warto się zaopatrzyć.

Powerbank

Szkolenia i spotkania lubią się przeciągać, a podczas nich często korzysta się z różnorodnych urządzeń mobilnych. Najczęściej są to smartfony, ale czasem również tablety. Baterie tych urządzeń mogą ulec rozładowaniu, a nie zawsze będziemy mieli możliwość natychmiastowego podłączenia się do gniazdka elektrycznego i skorzystania z klasycznej ładowarki. Właśnie dlatego warto mieć przy sobie pojemny powerbank, który umożliwi naładowanie baterii w smartfonie lub tablecie bez większego problemu.

Wyjazdy, szkolenia i spotkania to okazja do nawiązywania nowych relacji biznesowych, poszerzania horyzontów i rozwijania kariery, ale też do urozmaicenia swojej pracy, poznawania nowych trendów i technologii. By podróże służbowe nie były przykrym obowiązkiem, warto zadbać o ich komfort i warunki. Warto zaopatrzyć się w odpowiednie urządzenia, które urozmaicą podróż i pomogą wygodnie pracować podczas wyjazdu. Niezbędnikiem wydaje się nie tylko smartfon i ładowarka, ale również powerbank, radio samochodowe i nawigacja GPS. Możemy odczuć ogromną korzyść z posiadania przy sobie tabletu z klawiaturą albo lekkiego ultrabooka.

 

Materiał zewnętrzny