Kochasz muzykę? Wybierz sprzęt Hi-End!

Jeszcze do niedawna sprzęt Hi-End był zarezerwowany tylko dla najzamożniejszych koneserów muzyki. Z roku na rok zdobywa on jednak coraz większą popularność, a w tym momencie korzystają z niego już nie tylko profesjonaliści, ale także zwyczajni konsumenci pragnący rozkoszować się pięknem muzyki na co dzień. Ich jakość w porównaniu do sprzętu za przeciętną cenę jest o niebo lepsza, a my możemy odkryć prawdziwe, głębokie piękno muzycznego świata.

Heed Audio, Octave Audio, Denon, Bang&Olufsen – to tylko kilku znanych producentów, na których ofertę warto zwrócić szczególną uwagę. Po możliwości skorzystania ze sprzętu Hi-End wiele osób odkrywa w sobie prawdziwą pasję, pragnąc odkrywać w muzyce coraz więcej interesujących brzmień.

Sprzęt Hi-End wykonany jest z wyjątkowych materiałów, dlatego też design jest dopracowany w takim samym stopniu jak nowoczesne, zastosowane w nim technologie. Kolumny, słuchawki, wzmacniacze, kable – niektóre firmy oferują bardzo szeroką gamę produktów wysokiej jakości.

Wzmacniacze lampowe Hi-End

Jakość dźwięków dobiegających ze wzmacniacza lampowego jest dużo wyższa, niż brzmienie oferowane przez niektórych producentów wzmacniaczy tranzystorowych. Pełne, żywe, dynamiczne oraz pięknie nasycone dźwięki podbiją serce niejednego audiofila. Jeszcze do niedawna wzmacniacze lampowe były postrzegane jako profesjonalny sprzęt, z którego co prawda można korzystać, ale trzeba się na nim dobrze znać. W tym momencie większość modeli jest wyposażona w pilot czy gniazdo słuchawek, a cała obsługa wzmacniacza polega jedynie na jego włączeniu i wyłączeniu. Co więcej wzmacniacze lampowe Hi-End są dużo mniej awaryjne niż sprzęt średniej jakości, a ich dźwięk - cieplejszy i dużo bardziej nasycony.

Heed AudioSłuchawki Hi-End

Czysty, klarowny dźwięk zarezerwowany tylko dla Ciebie? Jeśli chcesz się oderwać od otoczenia i wejść do świata muzyki, która przeniesie Cię w zupełnie inne rejony, wybierz słuchawki Hi-End. To niepowtarzalna okazja, aby sprawdzić, jak bardzo różni się ich brzmienie w porównaniu do tanich plastikowych słuchawek, które możemy kupić w każdym kiosku. Często są one zaopatrzone w mikrofon, a niektóre ich elementy bywają wykonane z naturalnej skóry. Co więcej, taki sprzęt nie musi obciążać swoją wagą naszej torby – istnieją bowiem bardzo lekkie audiofilskie słuchawki dokanałowe, które możemy ze sobą zabrać dosłownie wszędzie.

Gramofony Hi-End

Świetna opcja dla wszystkich, którzy poszukują sprzętu o naprawdę unikalnym wyglądzie, a jednocześnie umożliwiającego słuchanie dźwięków wysokiej jakości. Mało tego - na takim sprzęcie masz okazję posłuchać zremasterowanych płyt winylowych, które brzmią zupełnie inaczej niż standardowe płyty CD. Przy zakupie tego rodzaju sprzętu warto wrócić uwagę na wkładkę gramofonową, ponieważ to ona decyduje o końcowym efekcie całego brzmienia. Najczęściej wykorzystywane są wkładki do ramienia na ½ cala; czasem możemy się również natknąć na złącze p-mount (14p).

Końcówki mocy

Odpowiadają one za wydajność prądową oraz osiąganie odpowiedniej mocy. Mimo że dla wielu osób mogą wydawać się całkowicie zbędnym elementem sprzętu audio, to właśnie one potrafią sprawdzić, że znajdziemy się niemal w samym centrum muzyki. W przypadku, kiedy nie posiadasz zintegrowanego sprzętu albo chciałbyś, żeby brzmienie osiągało wyższą moc niż we wzmacniaczu, który aktualnie posiadasz, warto zainteresować się właśnie końcówkami mocy. Co więcej - często działają one lepiej niż same przedwzmacniacze. Sprawdzają się one zarówno w domowym salonie, jak i w przestrzeniach, gdzie głośny i wyraźny dźwięk jest naprawdę potrzebny, na przykład w centrach fitness.