Karty i gry karciane – pomysł na wieczór z przyjaciółmi

Wspólne spotkania ze znajomymi to doskonała okazja, żeby spędzić razem trochę czasu, porozmawiać i dobrze się bawić, odpoczywając od pełnej nerwów codzienności. Chcąc jednak sprawić, by tego typu spędzanie czasu było jeszcze ciekawsze, warto zadbać o odpowiednią rozrywkę, taką jak gry w karty, zarówno te tradycyjne, jak również te mniej znane. Dzięki nim wraz z przyjaciółmi będziecie mogli współzawodniczyć, spędzając czas nie tylko w przyjemnej atmosferze, ale również na jakimś wciągającym, rozwijającym zajęciu, które sprawi, że znajomi chętnie odwiedzą cię po raz kolejny.

Rodzaje kart

Pośród możliwości gier, jakie oferują karty, znaleźć można całą gamę tradycyjnych propozycji z wykorzystaniem klasycznej talii 52 kart, bądź postawić na gry planszowe, których rozgrywka opiera się na kartach. Jeden i drugi wybór zapewni całą masę intelektualnej rozrywki, która zapewni wam miły wieczór.

Spośród tradycyjnych gier w towarzystwie doskonale sprawdza się poker, makao, kanasta, remik bądź tysiąc. Do gier z reguły wystarcza jedna talia kart, lecz granie większa ich liczbą sprawi, że rozgrywka stanie się jeszcze ciekawsza. Szczególnie w większym gronie osób warto skorzystać z kilku talii, by rozgrywka nie była zbytnio przewidywalne, bo jak wiadomo – zbyt łatwe gry szybko się nudzą i nie dają takiej satysfakcji jak te, które wymagają od graczy skupienia i odrobiny logicznego myślenia. Granie w karty to doskonałe połączenie rozrywki z wysiłkiem intelektualnym, który w takiej formie męczy znacznie mniej niż podczas codziennej pracy czy zajęć szkolnych. Pozwala się zrelaksować i zaktywizować mózg do kreatywnego myślenia, dzięki czemu dba się o kobrą kondycję umysłową, co w przyszłości poskutkuje łatwością w zapamiętywaniu informacji, łączeniu faktów i szeroko pojętej szybkości myślenia.

Karciane gry planszowe

W przypadku gier planszowych, których mechanika opiera się na kartach, podjęcie decyzji o wyborze konkretnego produktu będzie stanowiło znacznie większe wyzwanie, jednak bogactwo obecnych na rynku tytułów sprawi, że wkładając odrobinę wysiłku, bez trudu uda ci się znaleźć tytuł, który sprosta wymaganiom twoim i twoich znajomych.

Ekspert Hulahop.Pl radzi, by podczas poszukiwań odpowiedniej planszówki, przeprowadzić wśród znajomych ankietę, by dowiedzieć się, jaki rodzaj i tematyka gier najbardziej ich interesuje, by dobrać tytuł, który przypadnie do gustu większości. Przeglądając oferty sklepów internetowych warto zaś zajrzeć do zakładki gier towarzyskich, gdzie znaleźć można wiele ciekawych propozycji gier, które pomogą ci w podjęciu decyzji. Oczywiście możesz kupić kilka gier, znajomi z pewnością będą zadowoleni, że mają wybór, co pozytywnie wpłynie na ich nastrój.

Jakie gry wybrać?

Bogactwo karcianych gier planszowych może sprawić, że podjęcie decyzji wyda ci się bardzo trudne. W tym celu przygotowaliśmy zestawienie kilku ciekawych tytułów, które cieszą się ogromną popularnością wśród klientów sklepów internetowych. Liczne pozytywne opinie i komentarze to doskonały dowód na to, że zamieszczone poniżej planszówki to jedne z najlepszych wyborów na towarzyskie spotkanie, dzięki którym będziesz się doskonale bawić i zyskasz uznanie w oczach bliskich.

Do interesujących gier, które warto wziąć pod uwagę, z pewnością zaliczają się:

  • 7 cudów świata – to niezwykle wciągająca gra planszowa, której fabuła dotyczy rozwoju cywilizacji na przestrzeni dziejów. Każdy z graczy otrzymuje na początku rozgrywki po siedem kart z konkretnej talii, następnie wymieniając się nimi z innymi graczami, rozwijając swoje tereny i startując w wyścigu o najlepszy rozwój. Gra toczy się przez trzy wieki, po których upłynięciu rozgrywka zostaje zakończona, punkty podsumowane, a zwycięzca może pochwalić się osiągnięciami przed resztą, nim rozpoczniecie kolejną grę;
  • Dobble – to gra karciana o niezwykle prostych zasadach, która doskonale sprawdzi się zarówno w gronie dorosłych, dzieci jak i w mieszanym towarzystwie. Ze względu na niezwykle prostą mechanikę bawić się w nią mogą już najmłodsze dzieci, rozwijając szybkie myślenie i kompetencje językowe. Dla dorosłych będzie to zaś okazja, by się sprawdzić i stanąć naprzeciwko pozostałych, walcząc o wygraną. Każdy z graczy dostaje taką samą liczbę kart, na środku wykłada się jedną z nich. Zadaniem graczy jest jak najszybsze znalezienie przedmiotu wspólnego, przedstawionego zarówno na swojej karcie, jak i na tej ze środka stołu. Gdy mu się to uda, musi wymówić nazwę przedmiotu i wyłożyć kartę na stół. Wygrywa osoba, która jako pierwsza pozbędzie się kart, a rozgrywka toczy się dalej. Dzięki możliwości zakupienia kart o różnej tematyce, zabawa staje się jeszcze bardziej wciągająca;
  • Dixit – to niesamowita, niezwykle pobudzająca gra karciana, która zachwyci graczy pięknymi, dopracowanymi grafikami. Osoba rozgrywająca losuje karty, na których temat ma następnie opowiedzieć historię, zaś zadaniem graczy jest odgadnięcie, o jakich kartach mowa. Każda rozgrywka jest zupełnie inna, a dodatkowe zestawy tematyczne sprawią, że nigdy ci się nie znudzi!

 

Materiał zewnętrzny