Parawan czy namiot plażowy – które wybrać?

Kiedy zbliża się lato, przychodzi także pora na zaopatrzenie się w odpowiedni ekwipunek. Każdy plażowicz musi mieć bowiem parawan, leżak czy parasol. Jeśli jednak przebywa się nad morzem razem z dzieckiem, warto kupić także namiot plażowy. To niezwykle wygodny produkt, który świetnie sprawdzi się w trudnych, plażowych warunkach, a do tego umili dziecku czas i będzie idealnym miejscem na zabawę. Co warto wiedzieć o namiotach na plażę?

Namioty na plażę można uznać za alternatywę dla parawanów i parasoli. Ich głównym zadaniem jest przede wszystkim ochrona osób przebywających w środku przed słońcem czy wiatrem. Dobry namiot plażowy zabezpieczy także plażowiczów przed piaskiem, który często unosi się w powietrzu i przedostaje się pod ubranie. Obecnie na rynku znaleźć można bardzo różnorodne namioty plażowe, przeznaczone zarówno dla niemowlaków, jak i dla nieco starszych dzieci. W niektórych modelach przebywać może nawet cała rodzina. Na co zwrócić uwagę, kupując namiot plażowy?

Dobry namiot plażowy – czyli jaki?

Namiot plażowy to bardzo prosta konstrukcja, jednak warto przed zakupem przemyśleć kilka kwestii. Inny bowiem model przyda się dla jednego małego dziecka, inny w przypadku, gdy rodzice także będą chcieli się w nim ukryć przed słońcem. Bez wątpienia dobry namiot to produkt dopasowany do potrzeb, najlepiej od cenionego producenta, aby nie zniszczył się po jednym, silniejszym podmuchu wiatru czy niespodziewanym deszczu. Co wziąć pod uwagę, zaopatrując się w namiot na plażę?

  1. Kształt – na plażach najczęściej można dostrzec namioty w formie igloo, które są bardzo wygodne i doskonale sprawdzają się nad morzem. Na rynku dostępne są jednak także inne modele, np. parasolko-namioty.
  2. Materiał – obecnie najpopularniejsze namioty plażowe to te wykonane z tworzyw sztucznych. Warto decydować się na takie modele, które gwarantują jak największy cień wewnątrz.
  3. System mocowania – niektóre modele namiotów można przyczepić do podłożona, np. za pomocą specjalnych śledzi. To bardzo przydatne elementy i doskonale spełnią swoje zadanie przy silnym wietrze, który tak często nawiedza polskie plaże.
  4. System rozkładania i składania – niezwykle ważny w przypadku namiotów plażowych, bowiem nikt nie chce tracić cennego czasu na długotrwałe rozkładanie danego produktu. Także składanie powinno odbywać się sprawnie. Dobrym pomysłem jest więc zakup namiotów samorozkładających się lub posiadających elastyczny stelaż, np. z włókna szklanego.
  5. Moskitiera – ten dodatek najbardziej sprawdzi się w przypadku małych dzieci, bowiem skutecznie ochroni je przed owadami.

Namioty plażowe dla psów

Nie tylko dzieci wymagają dobrej ochrony przed słońcem na plaży. Zabierając czworonoga nad wodę, także nie można zapominać o jego bezpieczeństwie. Namioty plażowe dla psów to specjalnie przygotowane z myślą o nich produkty, które odbijają światło słoneczne i dają wytchnienie czworonogom w upalnie dni. Zazwyczaj po złożeniu nie zajmują dużo miejsca, są też lekkie, a niektóre modele mogą być wyposażone w posłanie.

Przebywanie na plaży w słoneczne dni to prawdziwa przyjemność. Jednak każdy od czasu do czasu chce się ukryć w cieniu, by nieco odpocząć od skwaru. W takim przypadku dobrze posiadać parasolkę, namiot plażowy lub parawan. To drugie rozwiązanie zwłaszcza sprawdzi się u rodzin z dziećmi, także niemowlakami. Namiot skutecznie ochroni przed promieniami słonecznymi, wiatrem, piaskiem, owadami czy nawet deszczem. Namioty plażowe dla psów to idealny wybór dla wszystkich miłośników tych zwierząt, którzy zabierają swoich pupili także nad wodę.

 

Materiał zewnętrzny