Gdzie kupić złote sztabki?

Złoto jest najlepszą inwestycją w czasach kryzysu. Nawet jeśli ceny kruszcu zmieniają się w czasie, inwestor wciąż może liczyć na zysk. Gdzie można kupić złote sztabki? Na co zwracać uwagę podczas dokonywania transakcji? Co w takim razie z certyfikatami i oznaczeniami? Sprawdź nasz poradnik, aby dowiedzieć się więcej!

Kupowanie złota bez obaw

Zarówno punkty stacjonarne, jak i Internet oferują fizyczne inwestycje w złoto w postaci sztabek lub monet. Nowoczesna technologia pozwala nam inwestować w złoty kruszec bez konieczności wychodzenia z domu, a do tego możemy zrobić to szybko, łatwo i bezpiecznie. Ważne jest, aby sprawdzić źródło pochodzenia sztabek złota, niezależnie od tego, jaki sposób zakupu wybierzemy. Najlepiej skorzystać z usług renomowanego oficjalnego dystrybutora, firmy, która posiada wieloletnie doświadczenie i sprzedaje złoto w stanie menniczym.

Gdzie mogę kupić sztabki złota?

Ważne jest, aby w pierwszej kolejności korzystać z usług renomowanych dealerów i producentów, którzy mogą zagwarantować najwyższą możliwą jakość kruszcu. W naszym kraju za sprzedaż odpowiada Narodowy Bank Polski. Dobrym źródłem złota dla doświadczonych inwestorów są również prywatni sprzedawcy, np. osoby sprzedające własne zapasy. Najczęściej można kupić sztabki kruszcu i monety, ale rzadziej. Klienci kupujący złoto od osób prywatnych muszą być w stanie rozpoznać autentyczność złota.

Gdzie kupić złote sztabki po niskiej cenie?

Cena jest ważna. Zbyt niska cena powinna wzbudzić nasze podejrzenia. Może to być podróbka. Tanie złoto jest kuszące, ponieważ może prowadzić do większych zysków w przyszłości. Jednak taka transakcja może być niebezpieczna. Pamiętajmy, że na cenę sztabek złota wpływa ilość i kurs kruszcu. Będziesz musiał również doliczyć opłatę za marżę, ale stawki są na ogół podobne. Większość sprzedawców sprzedaje sztabki o tej samej wadze za podobną cenę. Jeśli znajdziesz sztabkę, która jest znacznie tańsza, powinna zapalić się lampka ostrzegawcza.

Sztabka złota

Gdzie kupić sztabki złota - w sklepie czy online?

W sklepie stacjonarnym można kupić złoto bezpośrednio od sprzedawcy. Dzięki temu widzimy, co kupujemy przed zakupem i nie musimy czekać na przesyłkę. Ta metoda zakupu kruszcu ma jednak pewne wady. Ceny w punktach stacjonarnych są zazwyczaj wyższe niż te oferowane przez dystrybutorów, którzy sprzedają swoje produkty online. Dostępne jest tylko to, co fizycznie znajduje się w danym momencie w magazynie. Często wybór jest bardzo ograniczony. Sklepy stacjonarne czasami sprzedają produkty, które nie pochodzą bezpośrednio od producenta, ale z rynku wtórnego. Powinieneś również wziąć pod uwagę czas podróży, jeśli sklep nie znajduje się w pobliżu Twojego domu. Noszenie przy sobie gotówki lub kruszcu zakupionego później jest ryzykowne. Produkty mogą zostać skradzione lub zgubione.

Złoto jest dostępne zarówno online, jak i w sklepach stacjonarnych. Transakcje online są bezpieczne i wygodne - poufność danych zapewniają m.in. szyfrowane połączenia wykorzystujące protokół SSL. W polu adresu przeglądarki pojawia się kłódka, która sygnalizuje, że prywatne informacje są chronione. Z tych samych zabezpieczeń korzystają systemy bankowości internetowej.

Transakcje online są również korzystne ze względu na szybkość i bezpieczeństwo. Zgodnie z polskim prawem za dostarczenie przesyłki wysyłkowej odpowiada sprzedawca. Sklep ponosi odpowiedzialność, jeśli paczka zostanie zgubiona lub uszkodzona w transporcie. W takim przypadku sprzedawca wysyła towar ponownie lub zwraca pieniądze. Przesyłki są również dyskretne - ich zawartość nie jest oznaczona w sposób jawny. Należy korzystać wyłącznie z usług oficjalnych dystrybutorów np. https://mennica-krakowska.pl/8-zlote-sztabki.

Jakie sztabki złota kupić? Certyfikaty i oznaczenia

London Bullion Market Association, w skrócie LBMA, to najlepsze miejsce do inwestowania w sztabki złota. Organizacja ta zrzesza producentów, dostawców i dealerów złota z 23 różnych krajów. LBMA opracowała listę wymagań, które muszą spełniać sztabki. Zgodnie z parametrami Good Delivery List, sztabki najwyższej jakości to te o czystości 995, wadze między 350 a 450 uncji oraz szeregu zabezpieczeń i oznaczeń. Sztabki złota powinny mieć również wybity numer partii i rok produkcji. Kupowanie sztabek od rafinerii akredytowanych przez LBMA gwarantuje autentyczność i możliwość bezproblemowej sprzedaży złota w przyszłości.