Ranking smartfonów z najlepszym aparatem

Decydując się na wybór konkretnego modelu smartfonu, bierzemy pod uwagę jego różne cechy. Wśród nich bardzo znaczący jest dobry aparat. W dzisiejszych czasach aparaty w smartfonach są niezwykle zaawansowane i powalają każdemu, nawet zupełnemu amatorowi, na stworzenie niewiarygodnie dobrych zdjęć. Na rynku dostępna jest obecnie bardzo szeroka oferta wielu modeli w bardzo różnych przedziałach cenowych. Prym wśród urządzeń z najlepszymi aparatami wiodą smartfony od marek Samsung oraz Huawei. Ostatnio smartfony z bardzo dobrymi aparatami wypuszcza również chińska marka Xiaomi. Czy wiesz, jakie smartfony posiadają najlepsze aparaty? Gdzie możemy je kupić?

Ranking telefonów z najlepszym aparatem

Przedstawiamy zestawienie trzech smartfonów od trzech najlepszych marek, wyposażonych w najlepsze aparaty.

1. Huawei P20 Pro

Smartfon Huawei P20 Pro posiada potrójny aparat z funkcjią Super Action Snapshot, który do zrobienia profesjonalnego zdjęcia potrzebuje zaledwie 0,3 sekundy. Jego funkcja 5 Focus Zones dzieli kadr na pięć niezależnych części, dostrajając idealnie ostrość tak samo na pierwszym jak i na dalszym planie. Z kolei algorytmy telefonu same rozpoznają rodzaj tła oraz scenerię, dopasowując właściwe parametry fotografii. Warto dodać, że w aparacie mieści się matryca 40 megapikseli, która daje nam niezwykle dokładne zdjęcia, a także matryce 20 oraz 8 Mpix o przesłonie f/1.8 i f/1.6. Funkcja 4D Predictive Focus, która śledzi poruszający się obiekt i zapobiega rozmyciu zdjęcia, umożliwia wykonywanie doskonałych zdjęć w ruchu.

2. Samsung Galaxy S10

Smartfon Samsung Galaxy S10 posiada tylny aparat z trzema obiektywami oraz teleobiektyw do precyzyjnych zbliżeń pełnych szczegółów. Pozwala on na tworzenie zdjęć odznaczających się niezwykłą jakością. Warto dodać, że w wersji S10 Plus mamy do dyspozycji aż pięć obiektywów, w tym szerokokątny i ultraszerokokątny. Dzięki temu smartfon sam zasugeruje nam najbardziej odpowiednią kompozycję zdjęcia. Podwójna przysłona w urządzeniu została wyposażona w funkcję multi-framne, co umożliwia robienie doskonałych zdjęć zarówno w dzień, jaki i w nocy, automatycznie dostosowując i optymalizując oświetlenie. Tryb przysłony F2,4 służy do wykonywania zdjęć w świetle dnia, natomiast przysłona F1,5, która wpuszcza więcej światła, umożliwia wykonywanie lepszych oraz jaśniejszych zdjęć w słabym oświetleniu oraz w nocy. Przedni aparat w smartfonie został wyposażony w podwójny obiektyw, dzięki czemu robi selfie w rozdzielczości 4K. zawarta w urządzeniu technologia Dual Pixel umożliwi wykonanie idealnie ostrego i doświetlonego zdjęcia również w ruchu.
Xiaomi

3. Xiaomi Redmi Note 6 Pro

Smartfon Redmi Note 6 Pro został wyposażony w podwójny tylny aparat 12 Mpix + 5 Mpix, który robi niezwykle wyraźne zdjęcia niezależnie od oświetlenia. Wszytsko dzięki dwóm przysłonom, dostosowującym ilość światła F/1,9 oraz F/2,0.  Smartfon posiada również podwójny przedni aparat do selfie z trybem HDR. Sztuczna inteligencja (AI) zastosowana w urządzeniu upiększa twarze i sprawia, że rozmycie tła jest dokładniejsze i bardziej profesjonalne, dzięki czemu portrety wyglądają bardziej naturalne.

Gdzie kupić smartfony z dobrym aparatem?

Swojego idealnego smartfonu warto poszukać w sklepie oferujący szeroki wybór tego typu urządzeń od najlepszych marek. W sklepie internetowym Dragonist znajdziesz wiele smartfonów wyposażonych w najlepsze aparaty, dzięki którym stworzysz niezwykle profesjonalne i piękne zdjecia.