Nowoczesne pranie wykładzin biurowych w firmach

Metoda ekstrakcyjna bazuje na zastosowaniu nowoczesnych urządzeń piorących oraz detergentów wysokiej jakości. Nieodłącznym elementem każdego procesu jest również odpowiednio wyszkolony pracownik. To od niego zależy powodzie całego przedsięwzięcia. Jego najważniejszym zadaniem jest odpowiednie określenie materiału, z którego wykonana zastała wykładzina biurowa. Ta wiedza pozwala mu na dobranie odpowiednich metod.

Czy wiesz o tym, że niewłaściwie dobrany detergent, może spowodować przebarwienia, których nie będzie można już cofnąć? W większości przypadków nie zdajemy sobie sprawy ze złożoności całego procesu, który stoi za czystą wykładziną. W związku z tym rozsądnym krokiem jest skorzystanie z pomocy osób, które bardzo dobrze wiedzą o tym, jak istotne jest odpowiednio podejście do materiału. Zamów profesjonalne pranie wykładzin biurowych, aby pozbyć się nieprzyjemnego zapachu oraz plam ze swojego biura. Tu znajdziesz ceny prania w Warszawie: https://pranie-wykladzin.pl/cennik-warszawa-cena/

W jaki sposób przeprowadza się fachowe pranie wykładzin biurowych?

Podstawą całego procesu jest odpowiednie rozeznanie. We wcześniejszej części tekstu podkreślaliśmy rolę właściwego rozpoznania tkaniny. Ten etap ma miejsce praktycznie zaraz po przyjeździe pracownika na wskazane przez klienta miejsce. Cały proces realizowany jest w biurze klienta, aby zminimalizować koszty oraz trudności logistyczne całej usługi. Przeszkolony pracownik, wraz z całym sprzętem niezbędnym do wykonania zlecanie zjawi się pod Twoją siedzibą.

Następnie po rozpakowaniu sprzętu rozpocznie on przygotowania do pracy. Jeżeli zachodzi taka potrzeba, powierzchnia biura zostanie odpowiednio zabezpieczona. Ma to na celu ochronę delikatnych elementów znajdujących się w pomieszczeniu. Po upewnieniu się, że realizacja pracy nie wyrządzi szkód, pracownik przystępuje do pracy.

  1. Odkurzanie – pierwszym krokiem w drodze do czystej wykładziny biurowej jest dokładne odkurzanie. Jest to bardzo ważny etap pracy, ponieważ w ten sposób usuwamy zanieczyszczenia o ostrych krawędziach, które mogą przyspieszać przecieranie się materiału. Z tego powodu warto również samodzielnie, regularnie odkurzać tkaniny.
  2. Odplamianie – jeżeli na powierzchni wykładziny lub tapicerki znajdują się jakieś widoczne plamy, to pracownik przystępuje do procesu ich usuwania. Do tego celu służą specjalnie stworzone odplamiacze. Są to bardzo intensywne w działaniu środki, które nanosi się punktowo. Należy uważać podczas ich stosowania, ponieważ źle stosowane mogą negatywnie wpływać na materiał.
  3. Zasadnicze pranie – pranie wykładzin biurowych polega na rozprowadzeniu detergentu, a następnie szorowaniu tkaniny przy pomocy wydajnych urządzeń piorących. Proces jest szybki oraz nie nastręcza problemów pracownikom znajdującym się w tym czasie w biurze.
  4. Odsysanie – finalną częścią całego procesu jest odessanie brudu oraz wilgoci. Wszelkiego rodzaju zanieczyszczenia i mydliny, które udało się wydobyć z materiału, zostają zassane wraz z resztą wody.

Po zakończonym procesie materiał jest lekko wilgotny. Można już jednak po nim chodzić. Czas schnięcia zależy w dużej mierze od temperatury panującej w pomieszczeniu oraz cyrkulacji powietrza. Jako uzupełnienie możesz zamówić pranie tapicerki, które przebiega w podobny sposób.

Nieprzyjemny zapach z materiału

Jednym z większych problemów, które pojawiają się podczas użytkowania wykładzin, jest nieprzyjemny zapach. Spowodowany on jest często dużą ilością bakterii, które znajdują się w naszej tkaninie. Im więcej brudu się tam znajduje, tym większa szansa na to, że jest tam również wiele drobnoustrojów.

Szczególnie negatywnie na nasze zdrowie działają roztocza. Są one częstym alergenem. Jeżeli w Twoim biurze przebywają alergicy, to mogą oni doświadczać gorszego humoru, bólów głowy oraz ciągłego zmęczenia. Taki stan oczywiście w znaczny sposób wpływa na ich produktywność. Jeżeli chcesz podnieść skuteczność swoich pracowników, należy oczyścić wykładzinę biurową z drobnoustrojów w tym bakterii oraz roztoczy. Pozwoli Ci to również na wyeliminowanie nieprzyjemnego zapachu, który może odstraszać Twoich klientów. Skorzystaj z pomocy profesjonalistów.

Artykuł partnera