Profesjonalnie zaprojektowane logo kluczem do sukcesu?

Profesjonalnie zaprojektowane logo jest wizytówką biznesu, o czym bardzo dobrze wiedzą najwięksi. Mercedes, McDonald's, Facebook, BP, Dinsey... – przykładów firm, których logo stało się ich nieodłącznym symbolem można wymieniać bez końca. Niektóre są nawiązaniem do wieloletniej tradycji, inne spontanicznym pomysłem, jednak wszystkie łączy to, że spełniają swoje podstawowe i zarazem najważniejsze zadanie. Sprawdź, jak projektowanie loga może wpłynąć na prowadzoną działalność!

  1. Nieoczywisty wybór.
  2. Wysokiej klasy specjaliści.

Firmowe logo powinno stać się pierwszym i zarazem najważniejszym ambasadorem naszej marki. Skojarzenia, jakie wzbudza, muszą być przyjemne i jak najdalsze od śmieszności czy niechęci. Żeby tak się stało, musi ze sobą współgrać wiele z pozoru niezależnych struktur prowadzonej działalności (od jakości wykonywanych usług po wyszkolenie pracowników). Jednak jednym z równie ważnych elementów składających się na końcowy sukces jest sam wygląd logotypu. Kluczowy może się okazać każdy szczegół, którego pominięcie czy też nadmierne wyeksponowanie może dać dalece odmienne skutki od zamierzonych. Niech więc projektowanie loga stanie się jednym z naszych priorytetów już w pierwszych dniach prowadzenia przedsiębiorstwa.

Nieoczywisty wybór

Tworzenie logotypów wymaga odpowiedniego podejścia oraz pomysłu. Bagatelizując temat, czy nawet zupełnie z niego rezygnując, narażamy się na nierozpoznawalność w swojej dziedzinie, a nawet całkowite zapomnienie. W dzisiejszych czasach jest to równoznaczne z biznesowym samobójstwem. Zapadające w pamięć logo jest jednym z czynników temu zapobiegających. Jak jednak takie znaleźć? Niejednokrotnie już udowodniano, że gwarancją sukcesu wcale nie musi być krzykliwy, z daleka bijący po oczach całą gamą kolorów logotyp. Prostota i elegancja potrafią zachwycić zdecydowanie skuteczniej, będąc zapamiętanym na długo. Podczas wyboru swojego idealnego loga warto skupić się na poszukiwaniu czegoś, co może się stać symbolem firmy, kojarzącym się z nią lub z produktami, które oferuje. A może coś takiego już istnieje i wystarczy to w odpowiedni sposób zilustrować? Tym właśnie powinno być projektowanie logo: ciągłym szukanie ideału. Jednocześnie trzeba uważać, żeby trzymać fantazję na wodzy, ta bardzo szybko może się okazać wątpliwym doradcą, a stworzone logo niemiłosierną karykaturą.

Wysokiej klasy specjaliści

Jaka jest jednak najważniejsza zasada projektowania loga? Nie jest to sprawa prosta, i należy to dobrze zapamiętać. Gdyby było inaczej, nie istniałaby potrzeba zatrudniania całej rzeszy specjalistów zajmujących się ich projektowaniem. Nie posiadając odpowiednich umiejętności, a także artystycznego spojrzenia, warto więc zadanie przekazać odpowiednim ludziom. Artyści, bo tylko w ten sposób należy ich określać, po dokładnym zapoznaniu się z profilem naszej firmy oraz wymaganiami, jakie stawiamy, przygotowują kilka propozycji loga, z których możemy wybrać ten najbliższy naszej wizji.

Zapotrzebowanie na usługi jak tworzenie logotypów widać chociażby w ilości specjalistów tym się zajmujących. Warto spośród nich wybrać tego, który będzie gwarancją zadowolenia. Jak to zrobić? Wystarczy spojrzeć na dotychczas wykonane projekty, a także opinie poszczególnych klientów. Każdy z twórców bardzo chętnie chwali się swoimi dziełami, nie powinno więc stanowić to żadnego problemu. Na tej podstawie najłatwiej będzie znaleźć najodpowiedniejszego dla nas kandydata. A jedną z takich firm zapewne jest Studio Ludio, które przyczyniło się do rozpoznawalności niejednej już polskiej marki.

Artykuł sponsorowany