Trendy w modzie ślubnej

Chyba jeszcze nigdy dotąd moda ślubna nie budziła tak wielu emocji. Dlaczego? Głównie dlatego, że projektanci są coraz bardziej otwarci na nowatorskie podejście. Nie chcą ograniczać się do tradycyjnych modeli. Wychodzą więc poza ramy klasyki. W efekcie suknie ślubne są coraz bardziej to oryginalne, przy czym wciąż zachowują swój elegancki charakter.

Choć rok 2020 zapisze się na kartach historii jako wyjątkowy, z pewnością nie będzie rokiem wolnym od rodzinnych uroczystości, w tym wesel. Wiele osób pomimo pandemii decyduje się na przyjęcie i zawarcie związku małżeńskiego. A te nierozerwalnie wiążą się ze strojami ślubnymi. A co jest w tym roku modne? Jakie trendy można znaleźć w modzie ślubnej 2020? Oczywiście jak co roku Panny Młode mają kilka modeli do wyboru. Pierwszy z nich to model na bardzo cienkich ramiączkach. Nie jest to jednak suknia minimalistyczna. Uboga ilość materiału na górnej warstwie rekompensowana jest ilością drobnych zdobień. Wypełniają one cały gorset, a także bardziej rozkloszowany dół. Wybierając taki rodzaj sukni należy pamiętać, aby nie łączyć go z dużą ilością biżuterii. Ta powinna zostać tu zminimalizowana. A jaki odcień sprawdzi się w tym modelu najlepiej? Zdecydowanie beż.
Drugi trend modny w 2020 to suknie ślubne na jednym, grubym ramiączku. Ramiączko to świetnie komponuje się z asymetrycznym dekoltem, najlepiej wykonanym z grubej koronki. Nie lubi on naszyjników, ale idealnie pasuje do długich, eleganckich kolczyków. Ten model najlepiej wygląda w klasycznej bieli lub w odcieniu ecru.

Kolejny trend 2020 to suknia w kształcie syreny. I nie chodzi tu tylko o typowe wcięcie w talii i rozkloszowanie u dołu. Moda ślubna w tym sezonie proponuje również dekolt w kształcie serca, który przypomina dwie symetryczne muszle. Takie suknie najwspanialej prezentują się, gdy mają odcień karmelowy, lub ziarenek wanilii.


Wysokie i zgrabne dziewczyny o gorącym temperamencie mogą wybrać suknię z głębokim wcięciem. Kontrastem dla niego są długie koronkowe rękawy oraz zdobiony koronkami dół. Taka suknia nie potrzebuje biżuterii, a wręcz czyni ją niewskazaną. Jeśli chodzi o kolor to najlepiej sprawdzi się połączenie odcieni bieli i brzoskwini.


Mówiąc o tym, jak wygląda moda ślubna 2020 nie sposób nie powiedzieć o dwóch swoistych nowościach. W tym roku projektanci proponują też suknie ślubne z wielką kokardą na plecach oraz w stylu greckim z gołymi plecami i szerokimi opuszczonymi ramionami. Takie modele dedykowane są przede wszystkim odważnym kobietom, które poprzez modę uwielbiają podkreślać swoją kobiecość. Jeśli chodzi o biżuterię, to te modele raczej od niej stronią. O wiele lepiej prezentują się bez dodatków. No chyba, że są to minimalistyczne ozdoby w stylu vintage.

W modzie ślubnej zawsze można odnaleźć coś wyjątkowego. I tak samo jest w roku 2020. Suknie w tym sezonie to mozaika barw oraz różnych trendów. Dzięki temu każda kobieta może odnaleźć wśród nich model, w którym będzie czuła się wyjątkowo. Model, który pozwoli jej wyrazić swoją kobiecość.

Materiał partnera