Jak wybrać dobrą ofertę w Orange?

Postanowiłeś, że dołączysz do sieci komórkowej Orange. I nic dziwnego, bowiem jest to największa pod względem liczby użytkowników sieć w naszym kraju. A to, że wybiera ją tyle osób, zapewne nie jest przypadkiem. Lubimy ją za dobry zasięg oraz dobre pakiety. Niektórzy nie rozstali się z nią od 2005 roku, kiedy to weszła do Polski, zastępując kultową „Ideę”. Mamy do wyboru Orange na kartę, na abonament, możemy dobrać telefon stacjonarny czy telewizję - jak jednak wybrać opcję najlepszą dla nas?

Zapoznaj się z ofertą w domu

Na początek polecamy, aby na spokojnie usiąść w domu i przeanalizować oferty, jakie dostępne są w Internecie. Często jest tak, że w salonie zostanie nam zaproponowane coś lepszego (doradcy klienta mają możliwość modyfikowania oferty), jednak zapoznanie się z terminami i podstawowymi informacjami ułatwi nam negocjacje z konsultantem. Ważne, żebyśmy wiedzieli czy interesuje nas Orange na kartę czy jednak wolimy abonament. Dla jednej osoby to, że będzie sobie mogła doładować konto, kiedy będzie potrzebowała, jest najwygodniejszą opcją. Drugi natomiast wie, że jego korzystanie z pakietów internetowych, SMS czy z dzwonienia jest bardzo przewidywalne i woli płacić miesięczny abonament, a przy okazji dostać jakiś telefon za złotówkę czy w innej, a trakcyjnej cenie.

Pamiętajmy również o tym, że w dzisiejszych czasach możemy korzystać z pakietów rozszerzonych o telewizję czy telefon stacjonarny. Zakupienie takiego pakietu będzie się wiązać z dużymi oszczędnościami. Należy jednak pamiętać o zakończeniu poprzednich umów z innymi operatorami - żebyśmy nie musieli płacić kary za zerwanie umowy bez zachowania okresu wypowiedzenia.

Kiedy mamy już podstawową wiedzę na temat tego czego chcemy, warto przejść się do salonu bądź zadzwonić na infolinię, aby wysłuchać propozycji od konsultanta. My doradzimy wybranie się do co najmniej dwóch miejsc, bowiem często zdarza się tak, że dostaniemy dwie różne propozycje i będziemy mogli wybrać tę wygodniejszą dla nas.

Nowy telefon?

A może marzymy o wymianie telefonu na nowy? Nie posiadamy jednak gotówki, by kupić go od ręki w sklepie. Dobrym pomysłem będzie wzięcie abonamentu w Orange na dwa, trzy lata i przy okazji wzięcie smartfona na preferencyjnych warunkach. W kwocie abonamentu będziemy mieli ratę za telefon oraz dzwonienie, Internet czy wysyłanie SMSów. To dobra opcja szczególnie dla tych, którzy marzą o najnowszych modelach, które nie są w ich zasięgu finansowym. Kiedy nie możesz sobie pozwolić na wydatek kilkutysięczny, łatwiej jest to rozłożyć na mniejszą miesięczną ratę. Sprawdźmy więc w Internecie jakie modele oferuje Orange i zapytajmy o możliwość zakupienia ich.

Orange to sprawdzona marka, od lat działająca na rynku europejskim i polskim. Tysiące klientów sprawiają, że oferta wciąż jest udoskonalana i zmieniana - dlatego warto co jakiś czas sprawdzić oferty Orange na kartę czy abonament, by nie przegapić czegoś, co będzie dostosowane do naszych potrzeb.