Wspaniały wynalazek – flipchart

Chcielibyśmy przedstawić Wam jeden z najlepszych sposobów na organizację zadań, a mianowicie flipchart. Być może większość z Was kojarzy jego szerokie zastosowanie, a nawet korzysta z jego udogodnień, aczkolwiek nadal wiele osób nie poznało tego wspaniałego rozwiązania. Właśnie dlatego opiszemy po krótce jego funkcjonalność i mamy nadzieję zachęcimy Was do wypróbowania jego możliwości.

Czym jest flipchart?

Na początku warto byłoby wyjaśnić co to jest oraz do czego służy, aby móc później opowiadać o jego przeznaczeniu. Ogólnie mówiąc, jest to przyrząd służący do rysowania, malowania i pisania w postaci tablicy. Może przyjmować różną formę, a mianowicie posiadać nawierzchnię przystosowaną do jednorazowego użytku jak papier albo wielokrotnego korzystania do czego służy między innymi tablica suchościeralna. Oba warianty doskonale sprawdzają się w praktyce, ale ich wybór zależy wyłącznie od Twoich preferencji wygody. Jednocześnie można spotkać się z flipchartami na kółkach lub bez nich, jednak każdy z nich jest bardzo prosty w złożeniu, lekki w przemieszczaniu i bardzo poręczny. Oczywiście niektóre modele zaawansowane mogą posiadać dodatkowe wyposażenia jak specjalne półeczki markery lub mocowanie na ryzę papieru ksero. Wiele z wymienionych przez nas propozycji możecie znaleźć w atrakcyjnych cenach chociażby na tablice-magnetyczne.com.

Do domu

Pierwszym zauważonym zastosowaniem może być funkcjonalność w przypadku większych rodzin, gdzie wszyscy wspólnie ustalają swoje obowiązki domowe. Wówczas flipchart może doskonale nadać się jako miejsce na zapisywanie podziału czynności, a następnie powinien zostać ustawiony w widocznym miejscu w domu. Jak widać możliwości jest mnóstwo i każdy rodzic może wykorzystać jego powierzchnię w różnych celach, jak na przykład spis dobrych uczynków, przydzielenie zadań czy też po prostu gry i zabawy.

Z drugiej strony taki przyrząd może okazać się równie atrakcyjny dla dzieci i młodzieży, a także studentów, gdzie każdy wykorzysta go na własny sposób. Najmłodsi użytkownicy mogą śmiało wyrzucić z siebie wszystkie emocje i tworzyć niebanalne dzieła, natomiast starsze grono odbiorców może wykorzystać tablice do spisania bieżących zadań i rzeczy, o których nie mogą zapomnieć.

Do biura

Jednak najczęstszym zastosowaniem flipcharta jest właśnie biuro, gdzie zarówno kadra kierownicza, jak i pracownicy mają szansę zabłysnąć w gronie pozostałych współpracowników. Flipchart jest doskonałym narzędziem do realizacji „burzy mózgów”, gdzie łatwo i wygodnie można zapisać wszystkie padające pomysły. W rezultacie powstanie pewnego rodzaju mapa myśli, z której następnie będzie można wnioskować i na bieżąco eliminować poszczególne propozycje.

Flipchart świetnie sprawdza się również w przypadku zebrań z członkami firmy, gdzie w bardzo przejrzysty sposób można przedstawić ogólne założenia i cele konkretnego spotkania. Co więcej, tablice magnetyczne są ścieralne, dzięki czemu nieustannie można wprowadzać zmiany i korygować pewne zapisy. Ten tradycyjny sposób adnotacji przekształcił się w dość nowoczesną i funkcjonalną metodę porozumienia się z pracownika i zainicjowania wspólnej komunikacji w grupie.

Dla klubów i stowarzyszeń

Tablice typu flipchart dobrze sprawdzają się także podczas spotkań i zgromadzeń różnego rodzaju organizacji, gdzie uczestnicy zazwyczaj widują się w celu ustalenie kolejnej strategii działania i wymyślają następne pomysły na wydarzenia. Wtenczas ponownie przyda się specjalna tablica do zapisywania, ale także może ona pełnić funkcję reklamującą. Mianowicie większość modeli posiada możliwość przyczepienia plakatów czy ulotek informacyjnych na swoją powierzchnię, która może być prezentowana w dowolnym miejscu. W rezultacie o wiele łatwiej można zwrócić uwagę innych na swoje akcje, ponieważ wielkość flipcharta oznacza także rozmiar materiałów promocyjnych. Ich zastosowanie jest nieograniczone, dlatego jeśli masz swój własny pomysł na użytkowanie flipcharta, śmiało zakup swój pierwszy egzemplarz i zapisz wszystkie swoje koncepcje.

 

Materiał zewnętrzny