Czym jest niewidzialna wycieraczka i jak ją stosować?

Deszcz może sprawić, że jazda będzie mniej bezpieczna, nie tylko ze względu na zmniejszoną przyczepność na drodze, ale także z powodu ograniczonej widoczności. Standardowe wycieraczki mechaniczne są skuteczne, ale mogłyby być lepsze. Ważne są również szyby boczne. Z tego powodu dobrym rozwiązaniem może być tak zwany niewidzialny spryskiwacz. Co kryje się za tą tajemniczą nazwą?

Czym jest niewidzialna wycieraczka?

To nazwa specjalnego preparatu, który po nałożeniu na szybę samochodu tworzy niezwykle cienką warstwę hydrofobową. Nie przeszkadza ona w czyszczeniu i pozytywnie wpływa na higienę. Jak działa ten specyfik?

Wspomniana powłoka hydrofobowa to nic innego jak niewidzialna tarcza, która odpycha wodę. Oznacza to, że krople wody nie pozostają na szkle, lecz "ześlizgują się" z hydrofobowej powierzchni. W ten sposób mechaniczne wycieraczki nie będą potrzebne przez cały czas. Nie jest to idealne rozwiązanie. Wysoka wydajność niewidzialnej wycieraczki jest odczuwalna przede wszystkim przy wyższych prędkościach, ponieważ powietrze strąca wodę z szyby. W korkach jednak mechaniczne wycieraczki nadal będą potrzebne. Podobnie ulewne deszcze mogą być zbyt dużym wyzwaniem dla niewidzialnej wycieraczki.

Pytanie brzmi, dlaczego producenci nie pokrywają szyb od razu warstwą hydrofobową? Ma to związek z żywotnością produktu. Może ona wystarczyć na kilka miesięcy, ale nadal trzeba będzie ją nakładać ponownie. Korzystanie z mechanicznych wycieraczek również powoduje szybsze zużycie niewidzialnej wycieraczki. Dźwięk gumy przesuwającej się po przedniej szybie jest słyszalny podczas jednoczesnego korzystania z wycieraczek mechanicznych.

Opinie na temat tych specyfików są pozytywne, także niewidzialna wycieraczka do szyb to świetny pomysł. Jest ona również pomocna w przypadku lusterek. Ma też drugą bardzo ważną zaletę. Chroni szyby przed zabrudzeniami. Można cieszyć się dobrą widocznością przez dłuższy czas. Preparaty hydrofobowe są również korzystne dla motocyklistów, ponieważ można je stosować na szybach kasków. Można je również stosować we wnętrzu samochodu, co zmniejsza ryzyko gromadzenia się pary. Sprawdź na sklep.motogo.pl/niewidzialne-wycieraczki-c37

Niewidzialna wycieraczka

Jak stosować niewidzialną wycieraczkę?

Najważniejszą czynnością jest dokładne umycie szyb samochodowych. Muszą być czyste i niezatłuszczone. Należy również wyczyścić mechaniczne wycieraczki na tylnej szybie i przedniej szybie. Produkt jest łatwy w użyciu. Zazwyczaj wystarczy nasączyć specyfikiem szmatkę, a następnie równomiernie nanieść go na osuszoną szybę. Należy pamiętać, że aplikacja poszczególnych niewidzialnych wycieraczek może się różnić. Często przed polerowaniem przedniej szyby należy poczekać, aż preparat wyschnie. Czasami konieczne jest użycie bardziej miękkiego środka.

Uwaga: Nieprawidłowa aplikacja niewidzialnej wycieraczki może skutkować trwałymi smugami.

Niezastąpione klasyczne wycieraczki samochodowe

Wiemy już, że niewidzialna wycieraczka nie zastąpi tradycyjnych wycieraczek. Powłoka hydrofobowa świetnie sprawdzi się na bocznych i tylnych szybach, zwłaszcza jeśli nie posiadamy tradycyjnej wycieraczki. Preparaty hydrofobowe można nakładać na reflektory, poprawiając ich wydajność i chroniąc przed zabrudzeniami przez długi czas. Na przedniej szybie natomiast zawsze najlepiej sprawdzi się gumowe pióro. Szybko i skutecznie usunie ono wszelkie opady atmosferyczne