Jesień - czas na porządki i małe remonty

Choć jesień kojarzy się z chłodem, wiatrem i nieustannym deszczem, tym razem wita nas słoneczną, ciepłą pogodą. Jest jeszcze czas, by poza przedświątecznymi, generalnymi porządkami, zająć się sprawami remontowymi. Tym bardziej, że właśnie podczas porządków, odnajdujemy mieszkaniowe usterki lub defekty, z którymi jeszcze przed końcem roku, chcielibyśmy coś zrobić.

Na jesienną chandrę nowe kolory ścian

Malowanie ścian można wykonywać praktycznie o każdej porze roku. Zwykle bierzemy się za nie w lato, kiedy to można otworzyć szeroko okna, szybciej przewietrzyć mieszkanie z zapachu farb i lakierów, a także przyspieszyć proces schnięcia. Kolory mają jednak na nas ogromny wpływ, a jesienna chandra bywa trudna do zwalczenia. Zamiast zatapiać się w kolejnej tabliczce czekolady, która na dłuższą metę nie przynosi spodziewanych efektów, możemy pomyśleć nad pobudzającymi i radosnymi kolorami do domowych wnętrz.

Wybierzmy się do sklepu w poszukiwaniu wymarzonego koloru, który rozświetli wnętrza, nada im nowego wyglądu, a efekt ten zostanie na długi czas! Jesień stanie się znacznie radośniejsza, bo na naszych twarzach będzie się pojawiał radosny uśmiech. W końcu odświeżone aranżacje zawsze cieszą.

Mając puszkę barwnej farby w ręku, zabierzmy się za przygotowanie swojego mieszkania do malowania. Przyda się gotowy zestaw malarski, ale i samodzielnie można skomponować zestaw, z tych produktów, które będą nam niezbędne. Na pewno nie obejdzie się bez folii malarskiej, która zabezpieczy podłogi, a nawet szyby. To znacznie lepszy sposób niż wykładanie podłóg gazetami, ponieważ łatwo się na nich poślizgnąć, ponadto nasiąkają, dlatego nie dość dobrze chronią podłogi. Więcej praktycznych wskazówek w tym temacie można znaleźć na stronie http://piekny-dom.com.pl/.

Przydaje się także folia stretch do owinięcia mebli, do tego folia bąbelkowa, w którą można zapakować drobiazgi chowane w pudłach kartonowych. Ups! Nie mamy odpowiednich pudeł, co robić?

Po butach, po sprzęcie czy nowe?

Każdy z nas ma w domu trochę starych pudeł po butach czy sprzęcie AGD. Teoretycznie można by je wykorzystać do pakowania, oszczędzając tym samym na zakupie nowych kartonów. Czy aby na pewno oszczędzimy?

Pudła pozostałe po zakupionych towarach, nie ukrywajmy, są już używane. Często porozdzierane gdzieniegdzie, z niewygodnym zamykaniem, a do tego o cienkiej tekturze. Pakowanie w nie okazuje się czasochłonne i trudne. Ponadto nie są w stanie udźwignąć każdego ciężaru. Nabywając nowe pudła kartonowe, grubością, rodzajem tektury i wymiarami dopasowane ściśle do typu pakowanych rzeczy, oszczędzamy! Ponadto w ofertach wielu sklepów znajdujemy typowe zestawy przeprowadzkowe, które można wykorzystać także do zabezpieczania na czas remontu.

Zakup zestawu wiąże się z mniejszymi kosztami, a dostajemy nie tylko kartony w wybranych rozmiarach, ale i specjalny nożyk z ostrzami do cięcia czy folie zabezpieczające. Jest wygodniej, szybciej, a remont przebiega znacznie sprawniej!

Jesiennej chandrze i zbliżającemu się chłodowi, z brakiem słonecznych dni, powiedzmy absolutne stop, kusząc się na nowe kolory, które szybko poprawią nasze samopoczucie.

 

Materiał zewnętrzny